Suomen First 31.7 -purjehtijat ry:n vuosikokouskutsu

Lämpimästi tervetuloa First 31.7 -luokan illanviettoon ja Suomen First 31.7 purjehtijat ry:n vuosikokoukseen Vene Båt 2018 –messujen aikaan lauantaina 10.2.2018 klo 19.00 alkaen.

Tilaisuus järjestetään Ravintola Sea Horsessa Ullanlinnassa (Kapteeninkatu 11, Helsinki). Meille on varattu Peräkammari-kabinetti, jonne mahtuu 24-henkilöä ruokailemaan. Mikäli ilmoittautumisia tulee runsaasti, vaihdamme suurempaan kabinettiin. Hallitus informoi mahdollisesta muutoksesta first317.fi -verkkosivuilla sekä Facebookissa.

Tapahtuman ensisijaisena tarkoituksena (vuosikokouksen ohella) on juhlistaa fliitin hienoa tekemistä ja yhteisöllisyyttä, Vesa Lainetta unohtamatta! Lisäksi toivotetaan tervetulleeksi uudet First 31.7 –purjehtijat ja kiinnostuneet.

Toivottavasti mahdollisimman moni First 31.7 kippari pääsee paikalle ja miehistöäkin on enemmän kuin sallittua tuoda mukanaan. Yhdistyksen jäsenten lisäksi tilaisuus on avoin kaikille First 31.7 -purjehduksesta kiinnostuneille.

Ohjelma

Kello 19.00

  • Suomen First 31.7 Purjehtijat ry:n vuosikokous (kokouskutsu viestin lopussa)
  • Keskustelua First 31.7 -toiminnasta menneellä ja tulevalla kaudella
    – mm. kauden 2018 kilpailu- ja toimintakalenterin vahvistaminen

Kello 20.15 (noin)

  • Illallinen
  • Vapaata keskustelua First 31.7 purjehduksesta ja sen ympäriltä

Kello 22.00 (noin)

  • Tilaisuus päättyy

Illallinen juomineen tilataan paikan päällä. Tarjolla on annoksia isompaan tai pienenpään nälkään Huomioithan, että ryhmille on hieman suppeampi lista kuin ns. salin puolella.

Ilmoittautumiset sähköpostilla osoitteeseen pentsa@live.com mahdollisimman pian, viimeistään tiistaihin 6.2.2018 mennessä.

Kokousterveisin,

Juhlatoimikunta / hallitus
puh 050 486 3546
http://www.first317.fi

Kokouskutsu

Suomen First 31.7 Purjehtijat ry:n vuosikokous lauantaina 10.2.2018 klo 19.00, Ravintola Sea Horse, Helsinki

Esityslista

  1. Kokouksen avaus
  2. Kokouksen puheenjohtajan ja sihteerin valinta
  3. Pöytäkirjan tarkastajien ja äänten laskijoiden valinta
  4. Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
  5. Kokouksen työjärjestyksen hyväksyminen
  6. Läsnä olevien toteaminen
  7. Hallituksen vuosikertomus, tilinpäätös ja tilintarkastajien lausunto
  8. Tilinpäätöksen vahvistaminen ja vastuuvapauden myöntäminen tili- ja vastuuvelvollisille
  9. Seuraavan toimintavuoden talousarvio ja liittymis- ja jäsenmaksun suuruus sekä kannattajajäsenten liittymis- ja kannattajajäsenmaksun suuruus
  10. Hallituksen jäsenten valinta
  11. Tilintarkastajien valinta
  12. Toimintasuunnitelma vuodelle 2018 (kilpailukalenteri, iltaranking ja muut tapahtumat)
  13. Muut asiat
  14. Kokouksen päättäminen

Ranking-sarja 2018 (hallituksen ehdotus)

  1. AMP Race Weekend (HSS, HSK, NJK) 26.-27.5.2018
  2. Alandia Suursaari Race (EMK) 8.-10.6.2018
  3. Baltic Offshore Week (Kalev) 15.-17.6.2018
  4. Hangon regatta (HSF) 6.-8.7.2018
  5. Helsinki Tallinna Race (KoPu) 17.-18.8.2018
  6. Two Star Challenge (HSK) 1.9.2018
  7. Gulf of Finland Race (EMK) 15.-16.9.2018

Runko sarjalle on pitkälti kauden 2017 kaltainen, pienillä muutoksilla höystettynä.

Kommentoi

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google+ photo

Olet kommentoimassa Google+ -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.