Tulokset 2008-2011

Ranking-sarja 2011

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Kisoja Pisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 5 39 (38+1)
2 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 4 28
3 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 5 24 (23+1)
4 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 5 24 (23+1)
5 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 4 18
6 KumiTursas FIN 10969 Jussi Heikonen YVK 2 16
7 Sportiga Marie FIN 11145 Kurt Taxell GK 2 16
8 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 4 15
9 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 4 8
10 Irene FIN 11242 Ari Sakko RiPS 1 3
11 Joonatan II FIN 11113 Saila Heijola KoPu 1 3
12 Sen FIN 10954 Tommi Kyntölä SMK-FM 2 3
13 Watatait FIN 9167 Markku Mantere MP 2 2
14 Bella FIN 10697 Jussi Heikkilä HSK 1 1
15 Thetis FIN 10742 Perttu Monthan HSK 1 1
16 Happy II FRA 37285 Pierre Boyer HSK 1 1

Avoin First 31.7 luokkamestaruus, Espoo GP 27-28.8.2011

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Rankingpisteet
1 KumiTursas FIN 10969 Jussi Heikonen YVK 10
2 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 8
3 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 6
4 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 5
5 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 4
6 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 3
7 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 2
8 Watatait FIN 9167 Markku Mantere MP 1
9 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 1
10 Happy II FRA 37285 Pierre Boyer HSK 1
11 Sportiga Marie FIN 11142 Kurt Taxell GK 0 (DNC)

Mandatum Life Helsinki-Tallinna Race 19-20.8.2011

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Rankingpisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 10
2 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 8
3 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 6
4 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 5
5 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 4
6 Irene FIN 11242 Ari Sakko RiPS 3
7 Sen FIN 10954 Tommi Kyntölä SMK-FMK 2
8 Bella FIN 10697 Jussi Heikkilä HSK 1
9 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 1
10 Watatait FIN 9167 Markku Mantere MP 1
11 Sportiga Marie FIN 11142 Kurt Taxell GK 0 (DNC)

Matkapurjehdus Gullkronan selällä 23.7.2011

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Rankingpisteet
1 Sportiga Marie FIN 11142 Kurt Taxell GK 10
2 Mélisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 8

Hangon regatta 1-3.7.2011

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura L1 L2 L3 L4 L5 Tulos Rankingpisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 1 1 2 1 (3) 5 10
2 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK (3) 2 1 2 1 6 8
3 Sportiga Marie FIN 11142 Kurt Taxell GK (4) 3 3 4 2 12 6
4 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 2 4 4 3 DNC 13 5

Volvo Suursaari Race 10-12.6.2011

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Rankingpisteet
1 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 10
2 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 8
3 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 6
4 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 5
5 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 5
6 Joonatan II FIN 11113 Saila Heijola KoPu 3
7 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 2
8 Sen FIN 10954 Tommi Kyntölä SMK-FMK 1
9 Thetis FIN 10742 Perttu Monthan HSK 1
10 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 1

WB-Sails Round the Bouys Race 5.6.2011

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura L1 L2 L3 Tulos Rankingpisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 3 0 0 3 10
2 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 0 11,7 3 14,7 8
3 KumiTursas FIN 10969 Jussi Heikonen YVK 10 3 5,7 18,7 6
4 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 8 5,7 8 21,7 5
5 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 5,7 10 10 25,7 4
6 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 11,7 8 11,7 31,4 3
7 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 13 13 13 39 2
8 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 14 14 14 42 1

Iltasarja 2011, tilanne 14.6.

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Yhteispisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 44 (40+4)
2 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 40 (36+4)
3 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 30 (29+1)
4 Thetis FIN 10742 Perttu Monthan HSK 23
5 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 19
6 Happy II FRA 37285 Pierre Boyer HSK 17
7 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 14
8 Bella FIN 10697 Jussi Heikkilä HSK 13
Vene ti17.5. ti24.5. ti31.5. ti7.6. ti14.6. ti16.8. to25.8. to1.9. to8.9. to15.9.
Penelope 1./10p 1./10p 1./10p 1./10p 2./8p 1./10p 1./10p 1./10p
Melisande 2./8p 2./8p 3./6p 3./6p 1./10p 1./10p 2./8p 3./6p
Lutra Lutra 2./8p 2./8p 2./8p DNF/1p 4./5p
Thetis 3./6p 4./5p 5./4p 2./8p
Fun First 5./4p 4./5p 1./10p
Happy II 3./6p 4./5p 3./6p
Uhuru 3./6p 2./8p
Bella 5./4p 2./8p DNF/1p

<tulokset järjestäjän (ti-KoPu) sivulla>

<tulokset järjestäjän (to-HSK) sivulla>

Ranking-sarja 2010

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Kisoja Pisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 4 31 (30+1)
2 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 4 25 (24+1)
3 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 5 19 (17+2)
4 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 3 18
5 Nea FIN 11017 Jonne Tukia EMK 2 16
6 Sportiga Marie FIN 11145 Kurt Taxell GK 3 15
7 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 3 13
8 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 3 11
9 Sen FIN 10954 Tommi Kyntölä SMK-FM 2 5
10 Tuulia FIN 10109 Hannu Häkkinen KoPu 1 3
11 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 2 3
12 Bella FIN 10697 Jussi Heikkilä HSK 1 1

Volvo Suursaari Race 11.-12.6.2010

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Ranking pisteet Kotkan portti meno
1 Nea FIN 11017 Jonne Tukia EMK 10 2
10 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 1 (DNF) 1
10 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 1 (DNF) 3
10 Thetis FIN 10742 Perttu Monthan HSK 1 (DNF) 4
10 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 1 (DNF) 5
10 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 1 (DNF) 6
10 Sen FIN 10954 Tommi Kyntölä SMK-FM 1 (DNF) 7
10 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 1 (DNF) DNF
10 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 1 (DNF) DNF
10 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 0 (DNC) DNC

<tulokset järjestäjän sivulla>

Hangon Regatta 8.-10.7.2010

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Ranking pisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 10
2 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 8
3 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 6
4 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 5
5 Sportiga Marie FIN 11145 Kurt Taxell GK 4

<tulokset järjestäjän sivulla>

Matkapurjehdus, Gullkrona 17.7.2010

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Ranking pisteet
1 Sportiga Marie FIN 11145 Kurt Taxell GK 10

Avoin First 31.7 luokkamestaruus, HSK 7.-8.8.2010

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Ranking pisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 10
2 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 8
3 Nea FIN 11017 Jonne Tukia EMK 6
4 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 5
5 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 4
6 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 3
7 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 2
8 Sportiga Marie FIN 11145 Kurt Taxell GK 1

<tulokset järjestäjän sivulla>

Baltic Offshore Week 12.-15.8.2010

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Ranking pisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 10
2 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 8
3 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 6

<tulokset järjestäjän sivulla>

Helsinki-Tallinna Race 20.-21.8.2010

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Ranking pisteet
1 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 10
2 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 8
3 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 6
4 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 5
5 Sen FIN 10954 Tommi Kyntölä SMK-FM 4
6 Tuulia FIN 10109 Hannu Häkkinen KoPu 3
7 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 2
8 Bella FIN 10697 Jussi Heikkilä HSK 1

<tulokset järjestäjän sivulla>

Iltasarja 2010

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Yhteispisteet
1 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 43 (38+5)
2 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 42 (40+2)
3 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 28 (27+1)
4 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 22
5 Thetis FIN 10742 Perttu Monthan HSK 22
6 Happy II FIN 37255 Pierre Boyer HSK 21
7 Nea FIN 11017 Jonne Tukia EMK 20
8 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 2
Vene ti18.5. ti25.5. to3.6. ke9.6. ke11.8. ti17.8. to26.8. ti31.8. to9.9. ke15.9.
Uhuru 2./8p 3./6p 2./8p 2./8p 1./10p DNF/1p 1./10p OCS/1p 1./10p
Penelope 1./10p 1./10p 1./10p DNF/1p 4./5p 1./10p
Melisande 3./6p 4./5p 5./4p 2./8p 2./8p
Lutra Lutra 2./8p 2./8p 3./6p
Nea 1./10p 1./10p
Thetis 4./5p 3./6p 4./5p 3./6p
Happy II 5./4p 6./3p 3./6p 2./8p
Fun First 7./2p

<tulokset järjestäjän (ti-KoPu) sivulla>

<tulokset järjestäjän (ke-Westhouse Cup) sivulla>

<tulokset järjestäjän (to-HSK) sivulla>

Ranking-sarja 2009

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Yhteispisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 32 (30+2)
2 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 25 (24+1)
3 Squaw II FIN 10356 Juha Äystö JVS 19
4 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 19 (18+1)
5 Joonatan II SWE 10917 Saila Heijola KoPu 13
6 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 9
7 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 8
8 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 7
9 Nea FIN 11017 Jonne Tukia EMK 7
10 Maruzella FIN 10969 Janne Laine NPS 3
11 Tuulia FIN 10109 Hannu Häkkinen KoPu 1
12 Bella FIN 10697 Jussi Heikkilä HSK 1
13 Sen FIN 10954 Tommi Kyntölä SMK-FM 1

Volvo Suursaari Race 5.-7.6.2009

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Ranking pisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 10
2 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 8
3 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 6
4 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 5
5 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 4
6 Squaw II FIN 10356 Juha Äystö JVS 3
7 Nea FIN 11017 Jonne Tukia EMK 2
8 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 1
9 Sen FIN 10954 Tommi Kyntölä SMK-FM 1

<tulokset järjestäjän sivulla>

Helsinki TwoStar Race 12.-13.6.2009

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Ranking pisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 10
2 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 8
3 Squaw II FIN 10356 Juha Äystö JVS 6
4 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 5

<tulokset järjestäjän sivulla>

Avoin First 31.7 luokkamestaruus – Hangon Regatta 2.-4.7.2009

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Ranking pisteet
1 Squaw II FIN 10356 Juha Äystö JVS 10
2 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 8
3 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 6
4 Joonatan II SWE 10917 Saila Heijola KoPu 5
5 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 4
6 Maruzella FIN 10969 Janne Laine NPS 3

<tulokset järjestäjän sivulla>

Helsinki-Tallinna Race 21.-22.8.2009

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Ranking pisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 10
2 Joonatan II FIN 11113 Saila Heijola KoPu 8
3 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 6
4 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 5
5 Sen FIN 10954 Tommi Kyntölä SMK-FM 4
6 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 3
7 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 2
8 Tuulia FIN 10109 Hannu Häkkinen KoPu 1
9 Bella FIN 10697 Jussi Heikkilä HSK 1

<tulokset järjestäjän sivulla>

Saaristopurjehdus, HSK 6.9.2009

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Ranking pisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 10
2 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 8
3 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 6
4 Nea FIN 11017 Jonne Tukia EMK 5

Iltasarja 2009

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Yhteispisteet
1 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 41 (40+1)
2 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 32
3 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 30
4 Thetis FIN 10742 Perttu Monthan HSK 30
5 Melisande FIN 10468 Eero Lehmijoki HSK 28
6 Bella FIN 10697 Jussi Heikkilä HSK 5
Vene ti 19.5. ti 26.5. ti 2.6. ti 9.6. ti 18.8. to 27.8. to 3.9. to 10.9. to 17.9.
Lutra Lutra 2./ 8p. 4./ 5p. 2./ 8p. 3./ 6p. 1./ 10p. 2./ 8p.
Uhuru 3./ 6p. 2./ 8p. 1./10p. 2./ 8p.
Penelope 1./ 10p. 1./ 10p. 1./ 10p.
Thetis 1./ 10p. 3./ 6p. 5./ 4p. 1./ 10p.
Melisande 2./ 8p. 1./ 10p. 1./ 10p
Bella 4./ 5p.

<tulokset järjestäjän (ti-KoPu) sivulla>

<tulokset järjestäjän (to-HSK) sivulla>

Ranking-sarja 2008

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Yhteispisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 28
2 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 15
3 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 12
4 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 12
5 FunFirst FIN 10317 Henrik Andersson HSK 8
6 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 5

Volvo Suursaari Race 6.-8.6.2008

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Ranking pisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 10
2 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 8

<tulokset järjestäjän sivulla>

Avoin First 31.7 luokkamestaruus – Hangon Regatta 3.-5.7.2008

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Ranking pisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 10
2 FunFirst FIN 10317 Henrik Andersson HSK 8
3 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 6
4 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 5
5 Anastacia FIN 10187 Aulis Miskala KuoPS 4
6 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK DNC

<tulokset järjestäjän sivulla>

Saaristopurjehdus, HSK 7.9.2008

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Ranking pisteet
1 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 10
2 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 8
3 Miss Piggy FIN 10103 Juha Riikonen KLV 6
4 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 5

<tulokset järjestäjän sivulla>

Iltasarja 2008

Sija Vene Purjenumero Kippari Seura Yhteispisteet
1 Penelope FIN 10605 Perttu Rönkkö HSK 48
2 Uhuru FIN 10879 Heikki Vesalainen HSK 34
3 Lutra Lutra FIN 10380 Petri Mustonen HSK 28
4 FunFirst FIN 10317 Henrik Andersson HSK 24

Vene ti 20.5. ti 27.5. ti 3.6. to 12.6. ti.19.8. to 28.8. ti 9.9.
Penelope 2. / 8p. 1. / 10p. 1. / 10p. 1. / 10p. 1. / 10p.
Uhuru 1. / 10p. 3. / 6p. 2. / 8p. 1. / 10p.
Lutra Lutra 3. / 6p. 2. / 8p. 2. / 8p. 3. / 6p.
FunFirst 1. / 10p. 2. / 8p. 3. / 6p.

<tulokset järjestäjän (ti-KoPu) sivulla>

<tulokset järjestäjän (to-HSK) sivulla>

8 Fun First FIN 10317 Markku Kotisalo HSK 2

Kommentoi

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Google+ photo

Olet kommentoimassa Google+ -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s